Wywiad z prezesem fundacji

Zostaliśmy zaproszeni przez Polską Sieć Polityki Narkotykowej do wywiadu na temat wpływu COVID na programy redukcji szkód. Iwona mogłaby mówić i mówić, bo sporo się działo po ogłoszeniu epidemii. Zapraszamy do obejrzenia nagrania i przeczytania pełnej wersji wywiadu:
tutaj

Wielkanocne paczki w czasach pandemii

Pracownicy naszego Mobilnego Punktu Pomocy, dziś pod czujnym okiem policji i żandarmerii 😉 wydali świąteczne pakiety dla 50 osób bezdomnych i uzależnionych. Jesteśmy dumni, bo wszyscy byli na tyle zdyscyplinowani, że utrzymywali 2-metrowe odległości, przez co nasi mundurowi „towarzysze” nie musieli interweniować 😉
W pakiecikach znajdowały się między innymi:
– ciepła zupa
– maski ochronne
– kanapki, bułki słodkie, rogale
– jogurty, czekolady i batony
– maszynki do golenia, papier toaletowy i tytoń
– owoce i woda
– konserwy

A to wszystko dzięki osobom, które wzięły udział w organizowanej przez nas zbiórce!! Szczególne podziękowania dla Coffee House Wrocław – Sępolno, przekazało sporą ilość rzeczy do pakietów świątecznych, ale też dzięki tym wspaniałym ludziom nasi podopieczni w czasie epidemii mogą codziennie od poniedziałku do piątku korzystać z ciepłej zupy wydawanej w świetlicy drop-in prowadzonej przez naszą Fundację. Oczywiście wszystko zgodnie z zasadami bezpieczeństwa!!

OTWARCIE PORADNI ORAZ ŚWIETLICY DROPP-IN!!!

Hej, hej.

W ostatnim czasie mieliśmy baaaardzooo duuuużooo pracy. A mianowicie remontowaliśmy lokal przy ulicy Jedności Narodowej 153 we Wrocławiu, gdzie już

21.01.2019 roku ruszy PORADNIA LECZENIA UZALEŻNIEŃ oraz ŚWIETLICA DROPP-IN!

Jesteśmy niezwykle zadowoleni z efektów naszej pracy. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy od 21 stycznia!

Poradnia czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 14:00 do 19:00  , natomiast w soboty i niedzielę od 12:00 do 15:00 – INTERWENCJA KRYZYSOWA NAPRZEMIENNIE         Z WARSZTATAMI.

Świetlica otwarta będzie od poniedziałku do piątku od godziny 16:00 do 20:00.

W skład naszej oferty wchodzą:

1. Poradnictwo rodzinne.
2. Zajęcia dla rodzin.
3. Konsultacje indywidualne dla osób uzależnionych.
4. Poradnictwo.
5. Grupa dla osób nieutrzymujących abstynencji.
6. Grupa edukacyjna.
7. Grupa zapobiegania nawrotom
8. Warsztaty umiejętności społecznych.
9. Arterapia.
10. Interwencja kryzysowa.
11. Wykonywanie fotografii do dowodu tożsamości.
12. Porady prawne.
13. Porady medyczne.

Przekazujcie o nas informacje dalej- niech wieść się niesie, że już wkrótce otworzy się bardzo fajne, przyjazne miejsce!

Pozdrawiamy,

FUNDACJA SALIDA

Mamy LOKAL!!!

Mamy lokal, który już niedługo będzie służył naszym odbiorcom!!!! Teraz wszystkie ręce na pokład i ruszamy z remontem, gdyż nasze nowe miejsce wymaga SPOREGO nakładu pracy. Na całe szczęście jest mnóstwo osób chętnych do pomocy i działania. Jesteśmy niebywale szczęśliwi, ponieważ od założenia FUNDACJI czekaliśmy na TEN WŁAŚNIE MOMENT. I oto jest!

A tu dla Was kilka zdjęć z lokalu przed rozpoczęciem remontu. W trakcie i OCZYWIŚCIE po także dodamy. Chcemy dzielić się naszym szczęściem!

Ekonomalia 2018

Podczas imprezy plenerowej Ekonomalia nasi partyworkerzy przygotowali świetną akcję edukacyjną związaną z bezpieczną zabawą, ograniczaniem ryzyka związanego z używaniem narkotyków i promocją zdrowia. Do tego dorzucili garść wiedzy z zakresu HIV i innych chorób zakaźnych oraz całą masę fajnych atrakcji. Wszystko to oprawiAone było dobrym kontaktem z imprezowiczami i poczuciem humoru, dzięki czemu nasze stoisko cieszyło się sporym zainteresowaniem. Nawet podczas zwijania ekwipunku towarzyszyli nam najwytrwalsi odbiorcy!! To już drugi rok, kiedy można było nas spotkać na Ekonomaliach i z pewnością będziemy tam w kolejnych latach!

Konferencja „Seksualność bez Tabu”

18-19 maja 2018 roku braliśmy udział w Konferencji Naukowej „Seksualność bez Tabu”, organizowanej przez koło naukowe Synergia funkcjonujące na SWPS Wrocław. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i możliwość przybliżenia naszych działań outreachowych. Pierwszego dnia prowadziliśmy warsztaty, a drugiego wykłosiliśmy wykład poruszający istotną kwestię, czyli seksualności młodych osób. Niezmiernie miło było odpowiadać na pytania i zaspokajać ciekawość uczestników. Polecamy się na przyszłość, a poniżej, krótka fotorelacja z wydarzenia.

Więcej na temat konferencji: http://seksualnoscbeztabu.pl/#home

Salida edukuje wrocławiaków

16 maja 2018 braliśmy udział w akcji pod nazwą „Tramwaj zwany pożądaniem”. W ramach imprezy po wrocławskich torach jeździł tramwaj, do którego każdy, kto chciał poszerzyć swoją wiedzę na temat chorób zakaźnych i bezpiecznej zabawy, mógł wejść i skorzystać z wiedzy doświadczonych edukatorów i partyworkerów. Poza tramwajem, akcja obejmowała również rejsy statkiem oraz imprezę w klubie Antidotum. Całość akcji przepełniona była masą atrakcji i konkursów, a co najważniejsze rzetelną wiedzą dotyczącą dbania o zdrowie!!